Kateřina García
CZ | EN
Kateřina García

BIO

Kateřina García je česko-španělská zpěvačka, která se narodila v Praze, vyrůstala v Barceloně a nyní žije v Dublinu. Kateřina se začala věnovat zpěvu tradiční irské a ostrovní hudby ve skupině Celtic Rej. V roce 1998 spoluzaložila kapelu Dún an Doras (irská hudba), ve které působila do roku 2007 a se kterou nahrála alba Bossa Nudski (Mars Productions, 1999), Demo 2002 (vlastním nákladem), Sweet & Sour (Indies, 2003) a Rua (Indies, 2005).

Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou (Druhá Tráva) v projektu Garcia - obě dosud vydaná alba Woven Ways (Supraphon, 2007) a Before Dawn (Indies Happy Trails, 2010) byla nominována na žánrové ceny Anděl. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křestan a Druhá Tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty, James Ryan, dublinský Traditional Arts Collective a další). V roce 2006 založila se svojí sestrou Barbarou García a bosenským zpěvákem a kytaristou Predragem Duronjičem projekt Kal y Kanto, zaměřený na interpretaci sefardských a balkánských písní. Od roku 2013 se tomuto repertoáru věnuje ve skupině Kon Sira.

Kateřina je hispanistka a v současné době přednáší na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin.

 

Kateřina García - Bio
foto: Běta Bajgartová

GALERIE

     

     

     

MÉDIA
DISKOGRAFIE

Vprostřed noci
AgenturaADN / 2021

Malina Brothers & Kateřina García
Pepa Malina / 2018

Kon Sira, Songs From the Sephardic Tradition
Good Day Records / 2013
Spotify

Before Dawn
Indies Happy Trails / 2010
Spotify

Woven Ways
Supraphon / 2007
Spotify

Dún an Doras, Rua
Indies Records / 2005
Spotify

Dún an Doras, Sweet and Sour
Indies Records / 2003
Spotify

Dún an Doras, Bossa Nudski
Mars Records / 1999

VPROSTŘED NOCI... (IN THE DEEP OF NIGHT...)

Zpěvačka Kateřina García, bendžista a kytarista Luboš Malina (Druhá tráva), kytaristé Steve Walsh (Erasure, Viktor Krauss Band) a Martin Ledvina (Debbi, Aneta Langerová), baskytarista Tomáš Liška (Druhá tráva) a bubeník Kamil Slezák (Dan Bárta). Přední instrumentalisté se sešli v projektu Luboše Maliny a Kateřiny García nazvaném Vprostřed noci. Repertoárem, ve kterém se snoubí písničkářství s alternativními plochami kapel Radiohead či Sigur Rós, se táhne společná silná linka českých textů, které pro projekt napsala básnířka Věra Provazníková. Album Vprostřed noci (2021) vznikalo dlouhých deset let, je ale společným dílem umělců, kteří na sebe slyší a spolupracují mnohem déle. 

Kateřina García - zpěv, shruti box
Luboš Malina - akustická kytara, barytonové banjo, kaval, klarinet, mandolína, zpěv
Steve Walsh - elektrická kytara, akustická kytara
Jakub Vejnar - baskytara
Kamil Slezák - bicí, perkuse

Hosté: Tomáš Liška (upright bass), Viliam Béreš (keyboards), Pepa Malina (violin)

KATEŘINA GARCÍA & BAND

KATEŘINA GARCÍA & BAND 

Ve spolupráci s vynikajícími muzikanty Robertem Harveym (Ciorras), Peterem Mocem a Alešem Bajgartem (The Incognito Brothers, Razmajazz) představujeme repertoár složený z lidových písní z Irska, Skotska, Španělska, Čech i Moravy. 

Kateřina García: zpěv, shruti box / Robert Harvey: příčná flétna, whistles, shruti box / Peter Moc: akustická kytara / Aleš Bajgart: baskytara

 

SPOLUPRÁCE

TRADITIONAL ARTS COLLECTIVE

Heslo “Bring the céilí back to the people!” [Vraťte céilí lidem!] vystihuje jen část, byť podstatnou, činnosti dublinského Traditional Arts Collective. TAC je především platforma, kde se setkávají muzikanti a tanečníci z nejrůznějších kapel a souborů. Domovskými scénami TAC jsou v současné době dublinské hudební kluby Grand Social (céilí) a Whelan’s Bar (folk club).www.traditionalartscollective.com
www.facebook.com/TheGrandFolkClub


KONTAKT
email: info@katerina-garcia.com
fb: https://www.facebook.com/KaterinaGarcia.Singer/

BOOKING (CZ)

Agentura ADN, David Němeček (Druhá tráva, Vprostřed noci)
tel: (+420) 602 741 882
email: agentura@davidnemecek.cz
www: www.davidnemecek.cz

Josef Malina (Malina Brothers)
tel: (+420) 777 052 953
email: pepamalina@seznam.cz
www: www.agenturamalina.cz

 

 

BOOKING (IRL)

email: info@katerina-garcia.com